Czym się różni wzmacniacz mocy od końcówki mocy?

Czym się różni wzmacniacz mocy od końcówki mocy?

19 lutego 2021 Wyłączono przez Robert

Coraz częściej ważne jest nie tylko to, że coś nam gra, ale również to, jakie konkretnie dźwięki do nas docierają i czy są one na wysokim poziomie. Dlatego też ludzie inwestują w różnego rodzaju sprzęt, który ma poprawić jakość dźwięku, wzmocnić go, a co za tym idzie sprawić, że będziemy bardziej zadowoleni z efektu końcowego, który uda nam się uzyskać. To oznacza, że zanim wybierzemy coś ostatecznego, powinniśmy w pierwszej kolejności sprawdzić, jakie urządzenia mogą nam się przydać i w które z nich faktycznie warto zainwestować.

Wybrać wzmacniacz mocy?

Jednym z pytań na które będziemy musieli sobie odpowiedzieć, z pewnością będzie to, czy powinniśmy wybrać wzmacniacz mocy. Przede wszystkim powinniśmy tutaj wiedzieć, że jest on odpowiedzialny za wzmacnianie sygnału z takiego źródła jak mikrofon czy odtwarzacz. Musi być on podłączony między urządzeniem odtwarzającym dźwięk, a kolumnami, z których ten dźwięk ma się wydobywać.

Taki sygnał jest najpierw wzmocniony, a później zmieniony przez fale akustyczne, a to daje nam gwarancję dużo lepszej jakości dźwięku.

Końcówka mocy?

Inną propozycją, z której będziemy mogli korzystać, jest z pewnością końcówka mocy. Jej zadaniem jest dodatkowe wzmacnianie sygnału, a następnie zasilanie głośników.

To właśnie ona sprawia, że dźwięk który będzie do nas docierał będzie czysty i mocny. To co je różni to fakt, że końcówka mocy może działać samodzielnie, a więc odbierać sygnał z przedwzmacniacza i następnie wysterować kolumny przez zasilenie odpowiednią ilością prądu. Dzięki jej zastosowaniu skracamy ścieżkę dźwięku, ponieważ nie ma przedwzmacniacz i wzmacniacza.

Dzięki temu właśnie zyskujemy lepsze brzmienie muzyki, która finalnie dociera do naszych uszu. Koniecznie zobaczmy jakie mamy tutaj możliwości, tak abyśmy mogli się przekonać, które rozwiązanie będzie dla nas najlepsze. Zwłaszcza jeśli naprawdę zależy nam na dźwiękach wysokiej jakości.