Jak zmienić m4a na mp3?

Jak zmienić m4a na mp3?

17 stycznia 2021 Wyłączono przez Robert

Czasami dzieje się tak, że plik mamy nagrany w jednym formacie, a nasze urządzenie obsługuje pliki w innym formacie. Wówczas może się okazać, że będzie nam zależało na odpowiednim przerobieniu tego pliku, tak abyśmy mogli go odsłuchiwać zawsze, gdy będziemy mieli na to ochotę. Nic więc dziwnego, że wielu ludzi zastanawia się, w jaki sposób przeprowadzić taką konwersję, tak aby mieć pewność, że nie tylko będą mogli spokojnie uruchomić taki plik na wybranym urządzeniu, ale również że jakość dźwięki będzie cały czas na wysokim poziomie.

Odpowiednie programy

Warto wiedzieć, że dość często pojawia się pytanie o to, jak zamienić M4a na MP3.

Nic dziwnego, w końcu ten drugi format jest odtwarzany na większości urządzeń, a to oznacza, że będziemy mogli go słuchać nie tylko na dedykowanych odtwarzaczach, ale również na większości telefonów. Poza tym, ścieżka MP3 zawiera mniej miejsca niż M4a, a to oznacza, że będziemy mogli na naszym dysku trzymać więcej plików z ulubionymi dźwiękami.

To nie jest trudne

Jeżeli chcemy zmienić pliki M4a na MP3, to z pewnością ucieszy nas informacja, że nie ma w tym nic trudnego. Wystarczy tylko, że skorzystamy z odpowiedniego programu, który został do tego stworzony.

Wówczas będziemy mieli możliwość wgrania pliku M4a i zmienienia go na MP3. Co więcej, wiele z tych programów posiada dodatkowe funkcje, dzięki którymi możemy poprawić jakość czy stabilność dźwięku. To oznacza, że podczas takiego konwertowania nie tylko będziemy mogli uzyskać oczekiwany format pliku, ale również będziemy mogli poprawić niedociągnięcia, które się pojawiły. Taka konwersja nie zabiera wiele czasu, a jednocześnie będzie mogła nam naprawdę wiele zaoferować.

Dobrze wiedzieć, że istnieją programy, które pomogą nam zmienić format M4a na częściej stosowany MP3. Ten drugi z pewnością będziemy w stanie odtworzyć na znacznie większej ilości różnych urządzeń, a więc ulubioną muzykę będziemy mogli słuchać zawsze wtedy, gdy będziemy mieli ochotę.