Jak zakładać słuchawki dokanałowe i douszne
29 grudnia 2020Zanim zdecydujemy się na konkretny rodzaj słuchawek, powinniśmy sprawdzić, jak zakłada się każde z nich, tak abyśmy mogli powiedzieć, które bardziej nam odpowiadają. W końcu kupujemy je po to, aby faktycznie z nich korzystać, a to oznacza, że musimy mieć takie, które będziemy chętnie nosić.
Może dokanałowe?
Przede wszystkim dużym powodzeniem cieszą się słuchawki dokanałowe. Są one stosunkowo niewielkie, mają bardziej podłużny kształt, a to wszystko dlatego, że musimy je wsunąć dość głęboko do kanału słuchowego.
Dzięki temu mocno trzymają się na swoim miejscu, a jednocześnie też stanowią praktycznie słuchawki zamknięte, ponieważ nie dopuszczają do nas żadnych dźwięków z zewnątrz. To też oznacza, że możemy się cieszyć muzyką, która w żaden sposób nie jest zakłócana.
Albo douszne?
Dla większego wyboru możemy spojrzeć na słuchawki douszne. Te są większe i bardziej spłaszczone, a to dlatego, że wkładamy je delikatnie do małżowiny usznej, a więc nie są one wkładane aż tak głęboko.
Są traktowane jako słuchawki otwarte, ponieważ mamy tutaj przepływ powietrza, a co się z tym wiąże, nie jesteśmy również aż tak bardzo odcięci od dźwięków, które pojawiają się dookoła nas. Takie słuchawki mogą być bezpieczniejsze, jeśli planujemy korzystać z nich chociażby podczas biegania czy spacerów.
Jedne i drugie słuchawki są małe, lekkie, nie będą ograniczały naszych ruchów. Dlatego też najważniejsze jest to, aby odpowiednio je dopasować pod kątem sposobu noszenia.
W zależności od tego, czy lubimy, gdy mamy coś włożone głęboko w uszy, a właściwie w kanał słuchowy, czy jednak wolimy mieć je tylko delikatnie włożone do małżowiny usznej. Może się okazać, że słuchawki douszne łatwiej będą nam wypadały, jeśli będziemy korzystać ze słuchawek w bardziej dynamicznych momentach. Takich jak chociażby bieganie czy jazda na rowerze. Nie mniej każde dają nam możliwość słuchania muzyki na naprawdę wysokim poziomie.